بدنسازی

بدن‌سازی (به انگلیسی: Bodybuilding)‏ یا پرورش اندام به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیه اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیر زیادی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم به ذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد.

بر اثر انجام تمرینات بدن‌سازی به بهترین شکل، حالتی در بدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده می‌شود پرورش اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولاً منظور افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است. اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه می‌کنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد. به طور مثال، یک شناگر با تمرکز روی عضلات زیربغل خود می‌تواند در مدت کوتاهتری قدرت این عضلات و در نتیجه سرعت خود در شنای قورباغه را بهبود ببخشد.

منبع : سایت ویکی پدیا

بدنسازی

دستگاه های مدرن بدن‌سازی و تناسب اندام در سالنی به مساحت ۳۲۰ مترمربع و ارتفاع ۵ متر در اختیار اعضای بدن‌سازی می باشد. امکانات سالن عبارتند از: رختکن، سرویس بهداشتی و دوش و بوفه.

برنامه‌ی کار سالن بدنسازی برای آقایان:

آقایان می توانند هر روز ( به جز جمعه ها) از ساعت ۱۵ تا ۲۳ در سالن تمرین نمایند. سالن بدنسازی در ایام تعطیل رسمی تعطیل است.
نرخ شهریه بدنسازی برای مدت یک ماه عبارت از۲/۵۰۰/۰۰۰ ریال است.

کلاس‌های کار با دستگاه بانوان:

کلاس‌های کار با دستگاه بانوان هر روز صبح (به جز جمعه‌ها) در این محل برگزار می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص کلاس بدنسازی بانوان به برنامه کلاس‌ها مراجعه فرمایید.

سالن بدن‌سازی خرم‌شاد