شرکت تعاونی خرمشاد در سال ۱۳۶۱ تاسیس گردید. در آن سالها تاسیس باشگاه توسط بخش خصوصی موضوع جدیدی بود که هنوز مدون و متداول نشده بود. سرانجام پس از کسب مجوز از سازمان تربیت بدنی و اخذ پروانه از شهرداری منطقه ۵ تهران و دریافت تسهیلات از بانک ملی ایران استخر و سالن‌های ورزشی مجتمع در سال ۱۳۷۸ افتتاح گردید. افتتاح رسمی مجتمع بعدا توسط آقای حاجی وزیر وقت تعاون انجام شد. چمن مصنوعی مجتمع در سال ۱۳۸۰ با حضور آقایان علی داِیی و علیرضا دبیر افتتاح گردید. علی دایی در آن زمان در اروپا بازی می‌کرد و حضورش در مجتمع شور و شوق زیادی در حاضرین بوجود آورد.
مدیران مجتمع همواره در فعالیتهای خود سه اصل را سرلوحه قرار داده اند:

 1. اعتلای اخلاقی اصل بر اعتلای جسمی و مهارتی
  برای تحقق این اصل سعی شده است در کلاسهای ورزشی و فرهنگی مربیانی به همکاری گرفته شوند که ضمن بهره مندی از تجربه و توانایی کافی در رشته خود برای شاگردانشان الگو و نمونه اخلاقی باشند.
  همچنین برای ایجاد محیط اخلاقی و سالم در باشگاه مراقبت جدی شده و سعی شده است رفتار کارکنان در این چهارچوب باشد.
 2. رعایت بهداشت و پاکیزگی محیط و آب به عنوان اولین وظیفه
  اولین درخواست مدیران مجتمع از کارکنان رعایت بهداشت است. در زمینه بهداشت آب سعی شده است از بهترین و جدیدترین روشها استفاده شود و سیستم تصفیه آب استخر همواره در بهترین وضعیت نگهداری شود.
 3. جلب رضایت مشتری به عنوان سرمایه اصلی
  مجتمع خرمشاد تلاش میکند به تعهدات خود در قبال مشتری به نحو احسن عمل نماید و همواره از کارکنان و مربیان خود وظیفه شناسی انتظار دارد. در این راستا به نو سازی مداوم مجتمع و افزودن امکانات جدید بطور جدی توجه شده و تلاش بر این بوده که همیشه امروز با دیروز متفاوت باشد.